Jeździectwo

„Żadna godzina życia nie została zmarnowana gdy się ją spędziło w siodle.” – Winston Churchill
Klub KSEH zachęca młodzież by znacznie więcej godzin zechciała spędzać w siodle, bo jeździectwo to elegancki sport, w którym tak wiele zależy od porozumenia i przyjaźni ze zwierzęciem. Nasz Klub wspiera młode talenty, organizuje zawody jeździeckie, umożliwia nieustanny rozwój i doskonalenie umiejętności hippicznych. Mamy nadzieję, że dzięki naszej stronie dowiesz się więcej o jeździectwie i staniesz się miłośnikiem tego sportu. Podobno jedna podkowa przynosi szczęście, pomyśl ile szczęścia doznasz dosiadając konia.

Stajnia Chojnów

Stajnia Chojnów to ośrodek jeździecki i pensjonat dla koni położony na skraju Chojnowskiego Parku Krajobrazowego niedaleko Warszawy. 20 hektarów łąk, wspaniałe lasy i tereny zielone oraz unikalna drewniana konstrukcja całego ośrodka tworzą ze Stajni miejsce szczególne. Każdy miłośnik koni, zawodnik czy amator znajdzie tu najlepsze warunki dla swojego wierzchowca. Właścicielem stajni jest Karol Kępa..

Nasi trenerzy

Agata Bruż

Pani Agata Bruż jeździ konno od 1990 roku. W swojej karierze startowała w konkurencjach hipicznych dresażu (z franc. dressage, czyli tresura) oraz skokach przez przeszkody.

Grzegorz Kubiak

Grzegorz Kubiak- polski jeździec, olimpijczyk z Aten. W swojej bogatej karierze odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju, jak poza granicami Polski. Wygrał m.in. konkurs potęgi skoku podczas międzynarodowych zawodów jeździeckich w Berlinie (na koniu Djane de Fontenis pokonał wysokość 208 cm). Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) zajął 44. miejsce w konkursie skoków przez przeszkody.

Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody:
złoty: 1985 na koniu Gabon; 1988 na koniu Arcus; 1989 na Koniu Arcus; 1993 na koniu Kodeina; 1999 na koniu Orkisz; 2004 na koniu Djane des Fontenis oraz na koniu Ritus / srebrny: 1986 na koniu Arcus; 1990 na koniu Plankton; 1994 na koniu Kodeina / brązowy: 1987 na koniu Arcus; 2005 na koniu Ritus.

Nasza podopieczna

Juliana Suska

Juliana – swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 9 lat. W 2015 i 2016 r. zawodniczka rozpoczęła starty w międzynarodowych konkursach. Swój pierwszy duży sukces osiągnęła na zawodach w Austrii w 2016 r., gdzie wygrała pierwsze Grand Prix i została powołana do Kadry Narodowej w kategorii Dzieci. W tym samym roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Irlandii i zakwalifikowała się do ścisłego finału osiągając najlepszy wynik spośród zawodników startujących z Polski. W roku 2017, Juliana zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski i wygrała wiele krajowych i międzynarodowych konkursów. W tym samym roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Samorin. W 2018 r. rozpoczęła starty w kategorii Juniorów (14-18 lat), rozpoczynając sezon od wygranych w Halowym Pucharze Polski w Lesznie i w Sopocie. Dobre starty w kolejnych krajowych (Poznań, Sopot) i międzynarodowych (Linz, Fontainebleau) zawodach zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów. Te sukcesy umożliwiły jej start na tegorocznych Mistrzostwach Europy we Francji.