Jeździectwo

„Żadna godzina życia nie została zmarnowana gdy się ją spędziło w siodle.” – Winston Churchill
Klub KSEH zachęca młodzież by znacznie więcej godzin zechciała spędzać w siodle, bo jeździectwo to elegancki sport, w którym tak wiele zależy od porozumenia i przyjaźni ze zwierzęciem. Nasz Klub wspiera młode talenty, organizuje zawody jeździeckie, umożliwia nieustanny rozwój i doskonalenie umiejętności hippicznych. Mamy nadzieję, że dzięki naszej stronie dowiesz się więcej o jeździectwie i staniesz się miłośnikiem tego sportu. Podobno jedna podkowa przynosi szczęście, pomyśl ile szczęścia doznasz dosiadając konia.

Farma Sielanka

Farma Sielanka położona jest na południe od Warszawy w otoczeniu zielonej Puszczy Stromeckiej i malowniczej doliny rzeki Pilicy. Ośrodek jeździecki dysponuje infrastrukturą pozwalającą na doskonalenie swoich umiejętności, na poziomie rekreacyjnym jak i zaawansowanym, przez cały rok.

Na terenie ośrodka znajdują się dwie kryte ujeżdżalnie oraz ogrodzony plac z profesjonalnym, sportowym podłożem.

Nasi trenerzy

Grzegorz Kubiak

Grzegorz Kubiak- polski jeździec, olimpijczyk z Aten. W swojej bogatej karierze odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju, jak poza granicami Polski. Wygrał m.in. konkurs potęgi skoku podczas międzynarodowych zawodów jeździeckich w Berlinie (na koniu Djane de Fontenis pokonał wysokość 208 cm). Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004) zajął 44. miejsce w konkursie skoków przez przeszkody.

Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody:
złoty: 1985 na koniu Gabon; 1988 na koniu Arcus; 1989 na Koniu Arcus; 1993 na koniu Kodeina; 1999 na koniu Orkisz; 2004 na koniu Djane des Fontenis oraz na koniu Ritus / srebrny: 1986 na koniu Arcus; 1990 na koniu Plankton; 1994 na koniu Kodeina / brązowy: 1987 na koniu Arcus; 2005 na koniu Ritus.

Nasza podopieczna

Juliana Suska

Juliana – swoją przygodę z jeździectwem zaczęła w wieku 9 lat. W 2015 i 2016 r. zawodniczka rozpoczęła starty w międzynarodowych konkursach. Swój pierwszy duży sukces osiągnęła na zawodach w Austrii w 2016 r., gdzie wygrała pierwsze Grand Prix i została powołana do Kadry Narodowej w kategorii Dzieci. W tym samym roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Irlandii i zakwalifikowała się do ścisłego finału osiągając najlepszy wynik spośród zawodników startujących z Polski. W roku 2017, Juliana zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski i wygrała wiele krajowych i międzynarodowych konkursów. W tym samym roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Samorin. W 2018 r. rozpoczęła starty w kategorii Juniorów (14-18 lat), rozpoczynając sezon od wygranych w Halowym Pucharze Polski w Lesznie i w Sopocie. Dobre starty w kolejnych krajowych (Poznań, Sopot) i międzynarodowych (Linz, Fontainebleau) zawodach zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów. Kolejne lata były pełne sportowych sukcesów: 4 miejsce w Grand Prix Juniorów w Opglabbeek 2020, wygraną w Mistrzostwach Polski Juniorów 2020, srebro podczas Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców 2022 oraz 2 miejsce w Pucharze Narodów Młodych Jeźdźców w Zduchovicach 2022